Blog
w koło Macieju
zetjot
31 obserwujących 4007 notek 1431225 odsłon
zetjot, 6 maja 2017 r.

Donald Trump i Nowe Średniowiecze

156 7 0 A A A

Strach się bać, zaraza pisowska rozpełza się po świecie. USA stają się państwem wyznaniowym za sprawą prezydenta Trumpa. Ciemnogród, średniowiecze opanowują najpotężniejszy kraj świata. Gdzie się podzieje politpoprawność ?


A to dlatego, że Amerykanie nie przeżyli w swojej historii okresu średniowiecza i teraz muszą nadrobić ten brak. Gwoli prawdzie, warto przypomnieć sobie, że również Rosja nie przeżyła okresu średniowiecza w swojej historii. No więc idą ciekawe, coraz ciekawsze czasy. Proszę np.porównać tytuły poniższych doniesień, uwarunkowane ideologicznie:


http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/kosciol-bedzie-mogl-angazowac-sie-w-polityke-rozporzadzenie-trumpa,737081.html


http://www.pch24.pl/donald-trump-stanal-w-obronie-wolnosci-sumienia--karanie-organizacji-religijnych-bedzie-trudniejsze,51324,i.html


Skoro jednak pojawił się temat religii, muszę odnieść się do niego i określić, a właściwie tylko przypomnieć swoje stanowisko. Na blogu, ograniczam się do perspektywy ściśle naukowej, która jest wystarczająco absorbująca, więc perspektywę religijną pomijam, o ile nie jest konieczna. Muszę jednak dodać, iż coraz wyraźniej widać, że obie perspektywy się nie wykluczają, a nawet widać na horyzoncie tendencję do nieoczekiwanej dla niektórych konwergencji ich obu. Chyba czeka nas masa niespodzianek.

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Tematy w dziale Polityka